mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Czym jest System Typera w serwisie Typosfera.Net i jak z niego korzystać? Wszystko w formie pytań i odpowiedzi. Ponadto warto zapoznać się z regulaminem posiadacza konta w Systemie.

 1. Główne cele Systemu Typera
 2. Mecze w Systemie
 3. Czym jest Estymacja wyniku
 4. Dlaczego niektóre kursy mają tło w innym kolorze?
 5. Skąd kursy na mecze
 6. Zawyżone Kursy
 7. Zgłaszanie zawyżonych kursów
 8. Gdzie znajduje się porównanie kursów u różnych bukmacherów?
 9. Jak typować w Systemie? / Zasady
 10. Który mecz typować gdy kilka takich samych?
 11. Chcę dodać typ ale nie ma odpowiedniego spotkania
 12. Źle wpisałem typ, co teraz?
 13. Jak postawić kupon?
 14. Klasyfikacje
 15. Konkurs "Pobij Kupon"
 16. Klasyfikacje zysk, skuteczność, yield?
 17. Jak wyliczane są punkty?
 18. Zasady rozgrywania Konkursów
 19. Aktywacja w Konkursie
 20. Gdzie znajdę archiwalne wyniki konkursów
 21. Czym są Pojedynki
 22. Jak umówić się na pojedynek?
 23. Kto ustala wynik pojedynku?
 • wyszukiwanie najlepszych typów od najlepszych Typerów
 • pokazanie estymacji wyników (główne spotkania piłka nożna)
 • pokazanie najlpeszych kursów u sprawdzonych bukmacherów
 • konkursy z nagrodami dla Typerów

Mecze można dodawać przez link "dodaj mecz" pod kalendarzem. Każde spotkanie może być tylko raz dodane do Systemu. Dublowanie spotkań jest zabronione i dopuszczalne tylko w kilku szczególnych przypadkach (błędnie dodane spotkanie pierwotne i brak reakcji moderatora na zgłoszone poprawki lub równoczesne dodanie spotkania). Na początku jest informacja o złamaniu zasady nie dublowania spotkań, następnie blokada tej opcji, z blokadą konta włącznie.

Jest szacunkową oceną z jaką ma szansę zaistnieć dane zdarzenie. W systemie estymacja liczona jest wg schematu łączącego prawdopodobieństwa wynikające ze statystyk bukmacherów (wyliczonych na podstawie kursów), z prawdopodobieństwami wynikającymi z typów użytkowników systemu.

Inny kolor kursu oznacza, że jest on prawdopodobnie kursem wartościowym. Czyli prawdopodobieństwo zaistnienia danego zdarzenia może być większe niż szacują to po danym kursie bukmacherzy. Jest to tzw ValuBet (Wartość), czyli iloczyn estymacji i kursu. Pokazuje ona nam opłacalność danego zakładu w perspektywie dłuższego czasu.
  Na przykładzie: Arsenal - Watford kurs 1.10 estymacja 90%
Jeśli osoba/system uważa, że to zdarzenie 'wejdzie' na 90% to ustalony kurs przez bukmachera na poziomie 1.10 sprawia, że w dłuższej perspektywie gra staje się nieopłacalna. Ponieważ:
1.10 x 100 stawka = 10 zysk
Przyjmijmy, że długi okres to 100 spotkań.
Zysk z 90 wygranych zakładów wyniesie: 10 x 90 = 900jed.
Strata z 10 przegranych zakładów wyniesie: 10 x 100 stawka = -1000jed.
Zatem, jesteśmy ograni na 100jed. w perspektywie dłuższego okresu.

Dokładną wartość ValuBet można sprawdzić na stronie danego spotkania. Będzie się ona zmieniać w zależności od tego jak na dany mecz stawiają Typerzy Systemu.

Kursy są najwyższymi z możliwych pośród sprawdzonych bukmacherów obsługiwanych przez system.

Zawyżanie kursów pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje. To jest blokadę konta i usunięcie wszystkich typów danego gracza z Systemu.
W konkursach wszystkie typy zwycięzców będą prześwietlone na koniec i nikt kto na to nie zasłużył nie otrzyma nagrody.

Przy typach znajdują się literki 'm', które są linkiem do zgłoszenia typu do moderacji. Formularzu podajemy krótki powód zgłoszenia. Typem zajmie się moderator.

Porównanie kursów jest dostępne dla wybranych spotkań (główne ligi i wydarzenia) piłki nożnej i można przeglądnąć ofertę bukmacherów klikając w ikonkę "K" obok każdego ze spotkań.

 1. Obowiązuje rzeczywisty czas rozpoczęcia mecz. Typy oddane po czasie, ale przed rozpoczęciem wg Systemu, będą kasowane.
 2. Typ musi być zgodny ze sposobem rozliczania wyniku. Błędnie podane typy będą kasowane

  np. wynik w punktach -> typ w punktach, wynik w setach -> typ w setach itd..

 3. Nie dublujemy typów np przez obstawianie zdublowanych spotkań. Duble będą kasowane.
 4. Maksymalna liczba typów jednego dnia to 5 sztuk (od poniedziałku do piątku) i 10 sztuk w weekendy.
 1. Klikamy na interesujące nas spotkanie, lub kurs. Otwiera się strona typowania.
 2. Wybieramy Typ z listy rozwijanej. Jeśli klikneliśmy kurs to automatycznie typ będzie wybrany.
 3. Wybieramy stawkę. Od 1 do 9.

  Stawki maksymalne - dla typów innych jak (1,x,2), stawka maksymalna przy kursie równym lub większym jak 10.0, to 2 jednostki. Przy kursie równym lub wyższym jak 20.0, stawka maksymalna wyniesie 1 jednostkę.

 4. Jeśli wybierzemy typ inny niż 1,x lub 2. Musimy uzupełnić kolejne dane:
  • Kurs i Bukmacher - wybieramy bukmachera z listy rozwijanej i dodajemy kurs jaki jest u niego w chwili obecnej.
  • AH (Handicap Azjatycki) - dostępne są opcje handicapów które rozliczamy wg zasady wygrany - przegrany. Handicapy nie będą anulowane gdy wynik będzie remisowy! Czyli stawiając AH -1.0 oznacza to samo co AH -1.5 zwycięstwo dwoma bramkami! Zasada ta sama w przypadku wyższych wartości. Nie ma zwrotu połówek ze stawki, anulowania typów. Albo wygrana albo przegrana.Nie typujemy Handicapów 0:0!
  • Powyżej/poniżej - jak w przypadku handicapów. Tylko opcje wygrany zakład lub przegrany. Piszemy 2.5 gola gdy 3 bramki i więcej. Oraz analogicznie w innych przypadkach. Nie ma zwrotu połowy stawek.
  • Kto (nie)strzeli - z listy rozwijanej wybieramy kto strzeli / nie strzeli: 1 - gospodarz, 2 - goście. Nie ma możliwości w opisie typów dokładania czasu strzelenia bramki.
  • Opis - pole aby dodać uzasadnienie do swojego typu. Zachęcamy! :)
 5. Klikamy przycisk "dodaj typ". Jeśli wszystkie pola są wypełnione prawidłowo typ powinien być zaakceptowany.

W Panelu Typera klikamy link "dodaj mecz". Uwaga nie dublujemy spotkań w systemie. Jedyny uzasadniony przypadek to błędnie dodane spotkanie przez innego użytkownika.

Skorzystaj z opcji "edytuj typ" w Panelu Użytkownika. Możesz zmienić lub usunąć typ, edytować stawkę oraz dodać lub usunąć opis.

Jeśli typujemy mecz i są podane dwa podobne spotkania to proszę zwrócić uwagę na Id spotkania. przykład Bezpieczna zasada! Typujemy mecze prawidłowo dopisane o niższym numerze Id. Duble wraz z typami zostaną wykasowana przy rozliczaniu.

W formularzu typowania wybieramy opcję "do kuponu". Po prawej stronie pod kalendarzem tworzy się kupon, który następnie można edytować lub postawić. Należy wybrać stawkę i kliknąć "postaw kupon". Maksymalna liczba zdarzeń na kuponie to 10. Maksymalna liczba kuponów danego dnia, to 5 sztuk.

Klasyfikacje Typerów pod względem zysków z kuponów obecnie nie są objęte konkursem z nagrodami. Mimo to, dodawanie typów niezgodnych z zasadami współzawodnictwa będzie kończyło się dożywotnią blokadą konta w Systemie.

W tym konkursie co miesiąc wygrywa kupon o najwyższym AKO, czyli o najwyższym kursie łącznym. Nie liczy się zysk tylko AKO kuponu.

Klasyfikacja Punktowa - jest to obecnie klasyfikacja główna, a punkty wyliczane są wg prostego wzoru ZYSK * SKUTECZNOŚĆ. Wyliczane jest to z tego względu, żeby ograniczać zwycięstwa osób przypadkowych.

Zysk - przychód z zakładu - koszt (stawka),Skuteczność - procentowa liczba trafień do ogółu postawionych zakładów. Yield (stopa zwrotu) - procentowo wyrażony zysk/strata w stosunku do zainwestowanej kwoty (sumy stawek), czyli ile procentowo zarobiłeś/straciłeś od kwoty postawionej (suma stawek).

Ze wzoru: (skuteczność * zysk)+(0.02*koszt), przy czym osoby ze stratą, otrzymują 0 punktów i nie są brane pod uwagę w klasyfikacji z nagrodami.

Każdy z konkursów rozgrywanych w Systemie ma opisane zasady według jakich przebiega. Są one wyodrębnione i jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości prześlij je przez formularz kontaktowy.. Wszystjkie spory wynikłe w konkursie rozstrzyga jego organizator, najczęściej Administartor Systemu.

W przypadku, gdy wymogi konkursu narzucają potwierdzenie pełnoletności, należy potwierdzić pełnoletność klikając w ten link.

W Menu przy sekcji Klasyfikacje wybierasz zakładkę "Archiwum", a następnie z opcji wyboru interesujący cię miesiąc.

Pojedynki są jak sama nazwa wskazuje pojedynkami pomiędzy Typerami. Wynik takiego starcia zleży od liczby trafionych typów przez każdą ze stron. Pojedynki odbywają się wg ustalonych przez obie strony zasad, podawanych w szczegółach pojedynku.

Wysłać bezpośrednie zaproszenie ze strony danego Typera, po kliknięciu w jego nazwę. Można także ogłosić swoją gotowość do pojedynków w specjalnej sekcji "Pojedynki Ogłoszenia".

Wynik jest ustalany przez skrypt, który bazuje na rozliczonych wcześniej typach i zasadach pojedynków. Typ trafiony i zgodny z zasadami (odpowiedni kurs) zostaje zaliczony jako bramka.

Zasady Pojedynków są opisane na stronie Pojedynki Terminarz -> zakładka "zasady".

System Typera

system jest darmowy

stawiasz za darmo, zawsze!

wygrywasz nagrody

wygrywasz nagrody w różnych konkursach!

spolecznosc Typerów

nawiązujesz kontakty z innymi osobami

system jest przejrzysty

pełny wgląd w statystyki i typy innych osób.

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../