mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

Zakłady klasyczne

Używane oznaczenia to 1, x, 2, a także 1x, x2, oraz 12.
Czasami zamiast X stosowany jest symbol 0.

1 - symbol oznacza, ze stawiamy na zwycięstwo drużyny będą zawodnika wymienionego na pierwszym miejscu. (zwykle jest to gospodarz spotkania)
x - symbol oznacza, ze stawiamy na remis w spotkaniu. Nikt nie wygrywa.
2 - symbol oznacza, ze stawiamy na zwycięstwo drużyny bądź zawodnika wymienionego na drugiej pozycji. (zwykle goście w spotkaniu)
1x - symbol oznacza, ze stawiamy na zwycięstwo drużyny wymienionej na pierwszej pozycji oraz na remis.
x2 - symbol oznacza, ze stawiamy na zwycięstwo drużyny wymienionej na drugiej pozycji oraz na remis.
12 - symbol oznacza, ze stawiamy na zwycięstwo drużyny/zawodnika wymienionej na pierwszej jak i na drugiej pozycji. Remis oznacza nasza porażkę.
 
Należy przy tym sprawdzać na jakich zasadach obstawiane są dane zdarzenia u bukmacherów. Zwykle symbol '1' oznacza zwycięstwo gospodarzy w regulaminowym czasie gry. W przypadku piłki nożnej oznacza to 90min (normalny czas gry bez dogrywki!!!)

Zakłady typu under/over

Ten rodzaj zakładów związany jest bezpośrednio z rezultatem spotkania, a dokładniej z wielkością samego wyniku. Odnosi się do liczby punktów zdobytych przez oby dwie strony zdarzenia. Na przykładzie piłki nożnej under/over dotyczy zwykle 2.5 gola na mecz. Jeżeli w meczu padną 2 bramki bądź mniej wygrywa zakład under. W każdej innej sytuacji over.

Dokładny wynik

Zakład polega na wytypowaniu dokładnego wyniku spotkania. (najczęściej spotykane w piłce nożnej) W wielu przypadkach kursy na dokładny wynik są bardzo wysokie, co umożliwia nam postawienie kilku zakładów pojedynczych na jedno zdarzenie.

Zakład - polowa czasu / pełny czas (half time/fulltime)

Należy wytypować rezultat (1,x,2) do przerwy spotkania oraz (1,x,2) po przerwie. Zwykle kursy te są wyższe od samych 1,x,2 na koniec spotkania. Zakłady maja postać: 1/1, 1/x, x/1, x/x, 2/2, 2/x, x/2, 1/2, 2/1.

HANDICAP'Y

Jak należy interpretować ten zakład? Najlepiej kojarzyć to z wyrównaniem szans zespołów. Bukmacher poprzez przydzielenie odpowiedniego handicapu wyrównuje szansę 2 zespołów czyli prawdopodobieństwo zbliżone jest do 50% dla obu stron wg szacunków bukmachera. Wyrównywanie szans polega na (na przykładzie piłki nożnej)dodawaniu bramek dla drużyn słabszych i automatycznie odejmowanie lepszemu zespołowi. Kursy wtedy w większości przypadków oscylują w granicach 1.90 na oby dwie możliwości.

HANDICAP AZJATYCKI

Jest to rozszerzona wersja zwykłego handicapu. Pozwalają one na poszerzenie swojego pola manewru Główna zasada tego typu zakładów jest brak remisów. Stawiamy na zwycięstwo jednej bądĄ drugiej strony zdarzenia. W przypadku gdyby istniała możliwość remisu, zwracana jest zazwyczaj postawiona stawka. Dzięki Handicapom możliwe są zakłady w których wygrywamy pomimo przegranej zespol na który postawiliśmy.

Rodzaje handicapów:

 • handicap 0:0 - Stosowany w przypadku spotkań zespołów o podobny potencjale. Żadnej z drużyn nie odejmuje się, ani nie przyznaje dodatkowych bramek (0:0). Zakład ten różni się od klasycznego, ze nie ma możliwości wytypowania tu remisu, a w razie jego zaistnienia zwracana jest nam stawka
 • handicap 0:1/4 rozpisywany jako (0,-1/2 i 0,+1/2) - Na przykładzie:
  AC Milan (0,-1/2) - Juventus (0,+1/2)
  Stawiamy na zwycięstwo dr. AC Milan. Handicap (0,-1/2) będzie oznaczał, ze polowa postawionej stawki będzie rozliczana handicapem 0, a druga polowa handicapem -0,5.
  W rzeczywistości oznacza to, ze przy wygranej Milanu dostajemy cala przysługującą nam wg kursu wygrana, a w przypadku remisu polowa stawki wraca do nas, druga polowe - niestety tracimy. Stawiamy na zwycięstwo dr. Juventus. Handicap (0, +1/2) będzie oznaczał, ze polowa postawionej stawki będzie rozliczana hand. 0, a druga polowa wg. hand +0,5.
  W rzeczywistości oznacza to, ze przy wygranej Juve wygrywamy za cala stawkę, a w przypadku remisu polowa stawki jest zwracana a druga wygrywa !
 • handicap 1:1/2 rozpisywany jako (-1/2 i +1/2) - na przykładzie:
  Liverpool(-1/2) - Charlton A.(+1/2) Oznacza to, ze w przypadku remisu, stawiając na drużynę Liverpoolu przegrywamy cala stawkę, a gdy postawimy na gości wygrywamy cala stawka. Drużyna Charlton A. gra z przewaga 0,5 gola. W tym zakładzie remis jest całkowicie po stronie gości. Kursy na ten zakład są prawie zawsze identyczne z kursami na 1 i x2.
 • handicap 0:3/4 rozpisywany jako (-1/2,-1 i +1/2,+1) - jest to kolejny zakład podwójny. Na przykładzie:
  Arsenal (-1/2,-1) - Southampton (+1/2,+1)
  Stawiając na Arsenal wygrywamy dla całej stawki gdy drużyna ta wygra przewaga 2 goli. W przypadku wygranej 1 bramka wygrywa polowa stawki, a druga jest zwracana. Przy remisie wygranej gości przegrywamy kupon w całości. Stawiając na Southampton wygrywamy w całości gdy padnie remis albo Southampton zwycięży. W przepadku porażki jedną bramka to polowa stawki jest zwracana, a druga polowa przegrywa. Jeśli drużyna przegra dwoma bramkami tracimy cala stawkę.
 • handicap 0:1 rozpisywany jako (-1, +1) - na przykładzie: Chelsea (-1) - PSG (+1)
  Gdy stawiamy na gospodarzy: Potrzebujemy zwycięstwa dwoma bramkami aby wygrać kupon. W przypadku zwycięstwa jedna bramka stawka jest zwracana. Każdy inny słabszy rezultat to nasza porażka. Gdy stawiamy na gości: Przegrywamy tylko wtedy gdy PSG przegra dwoma bramkami. Jeśli przegra tylko jedna to otrzymujemy zwrot stawki.
 • handicap 0:1 1/4 rozpisywany jako (-1/-1 1/2 i +1/+1 1/2) - Jest to handicap podwójny. Na przykładzie: Arsenal (-1/-1 1/2) - Southampton (+1/+1,1/2) Stawiając na Arsenal wygrywamy dla całej stawki gdy drużyna ta wygra przewaga 2 goli. W przypadku wygranej 1 bramka wygrywa polowa stawki, a druga polowe tracimy. Przy remisie i wygranej gości przegrywamy kupon w całości. Stawiając na Southampton wygrywamy w całości gdy padnie remis albo Southampton zwycięży. W przepadku porażki jedną bramka to polowa stawki wygrywa, a druga polowa jest zwracana . Jeśli drużyna przegra dwoma bramkami tracimy cala stawkę.
 • handicap 0:1 1/2 rozpisywany jako (-1 1/2, +1 1/2) - na przykładzie: FC Barcelona (-1 1/2) - Real Saragossa (+1 1/2)
  Stawiając na gospodarzy potrzebujemy zwycięstwa różnica dwóch bramek aby wygrać zakład. Jeżeli przewaga będzie jedno-bramkowa, albo padnie remis bądĄ drużyna przegra - tracimy cala stawkę. Przewaga Real'u S. 1.5 gola powoduje ze wygramy nawet pomimo porażki drużyny jedna bramka wygrywamy w całości.
 • handicap 0:1 3/4 rozpisywany jako (-1 1/2,-2 oraz +1 1/2, +2) - na przykładzie:
  Wisła Kraków (-1 1/2,-2) - Terek Grozny (+1 1/2, +2) Zakład podwójny stosowany przy wyraĄnej przewadze jednej z drużyn.
  Aby wygrać cały zakład Wisła musi ograć Terek minimum 3 bramkami. Jeśli Wisła wygra różnica dwóch bramek tylko polowa stawki wygrywa a druga polowa wraca do nas. Przegrywamy kupon w całości gdy drużyna przegra, zremisuje bądĄ wygra tylko jednym golem.
  Zakład przybiera odwrotny skutek jeśli postawimy na Terek.
 • handicap 0:2 rozpisywany jako (-2, +2) - na przykładzie: Chelsea (-2) - WBA (+2)
  Gdy stawiamy na gospodarzy: Potrzebujemy zwycięstwa trzema bramkami aby wygrać kupon. W przypadku zwycięstwa dwoma bramkami stawka jest zwracana. Każdy inny słabszy rezultat to nasza porażka.
  Gdy stawiamy na gości: Przegrywamy tylko wtedy gdy WBA przegra trzema bramkami. Jeśli przegra dwoma to otrzymujemy zwrot stawki. W przypadku porażki 1 bramka, remisu i przegranej WBA wygrywamy.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../