mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

Czym są HANDICAP'Y

Handicapy zmieniają warunki zwycięstwa dla danego zdarzenia, a co za tym idzie, też i kursy jakie są do niego przypisane. W piłce nożnej do wyniku drużynom bramki są odejmowane, lub dodawane. Wyższe kursy na zdecydowanego faworyta są atrakcyjniejsze dla grających i stąd wynika główna zaleta handicapów.

Handicap Całościowy - ze zwrotem stawki

W przypadku piłki nożnej, bukmacher przez handicap, może dodać bramkę drużynie słabszej lub odjąć drużynie teoretycznie mocniejszej. Tym samym gracz otrzymuje możliwość postawienia zakładu na zwycięstwo większą liczbą bramek lub wygranie zakładu nawet gdy jego zespół przegra.

Przykład meczu Arsenal - Stoke City
HandicapWynik końcowyWynik skorygowanyWynik Zakładu
Arsenal -13:12:1Wygrany
Stoke City +13:13:2Przegrany
Arsenal -23:11:1Nierozstrzygnięty (zwrot)

Połówkowe handicapy azjatyckie (brak zwrotu)

Jest to rozszerzona wersja zwykłego handicapu. Główną zasada tego typu zakładów jest brak remisów. Stawiamy na zwycięstwo jednej bądź drugiej strony zdarzenia.

Nazwa "połówkowe" wynika z zapisu handicapu, czyli zastosowania ułamka 1/2 lub w wersji dziesiętnej 0.5

Jedna z drużyn otrzymuje pół bramki przewagi, a więc niemożliwy jest remis dla takiego zakładu.
Przykład meczu Tottenham - Swansea City
HandicapWynik końcowyWynik skorygowanyWynik Zakładu
Tottenham -0.51:00.5:0Wygrany
Tottenham -1.51:0-0.5:0Przegrany
Swansea City +0.51:01:0.5Przegrany
Swansea City +1.51:01:1.5Wygrany

Jest to najprostsza forma handicapu azjatyckiego. Bardzo klarowna, bo zawsze mamy rozstrzygnięcie.

Podzielone handicapy azjatyckie (ćwiartkowe handicapy azjatyckie)

To co je wyróżnia to podział stawki na dwa osobne handicapy. Najczęściej handicap połówkowy i całościowy. Najlepiej zobaczyć to na przykładzie.
Przykład meczu Everton - Southampton
HandicapWynik końcowyWynik skorygowany AH połówkowyWynik skorygowany AH całościowyWynik Zakładu
Everton -1.5, -23:11.5:11:1Połowa wygrana/połowa zwrot
Southampton +0.5, +13:13:1.53:2Przegrany/Przegrany
Southampton +1.5, +23:13:2.53:3Połowa przegrana/połowa zwrot
Everton -2.5, -23:10.5:11:1Połowa przegrana/połowa zwrot

Kiedy warto zagrać z handicapem?

Zdarza się, że kurs na handicap połówkowy -0.5 jest minimalnie lepszy niż na samo zwycięstwo, a jest to ten sam zakład. Wtedy warto. ;)

Warto gdy jesteśmy przekonani, że dany zespół wygra więcej niż jedną bramką lub inny nie przegra większą liczbą bramek jak np. 1. Kursy na odpowiednie zdarzenia są korygowane i dają większe pole manewru.

Więcej przykładów z handicapami

 • handicap 0:0
 • Stosowany w przypadku spotkań zespołów o podobny potencjale. Żadnej z drużyn nie odejmuje się, ani nie przyznaje dodatkowych bramek (0:0). Zakład ten różni się od klasycznego, ze nie ma możliwości wytypowania tu remisu, a w razie jego zaistnienia zwracana jest nam stawka.

 • handicap 0:0.5 rozpisywany jako (0,-0.5 i 0,+0.5) -
 • AC Milan (0,-0.5) - Juventus (0,+0.5) Stawiamy na zwycięstwo dr. AC Milan. Handicap (0,-0.5) będzie oznaczał, ze polowa postawionej stawki będzie rozliczana handicapem 0, a druga polowa handicapem -0,5. W rzeczywistości oznacza to, ze przy wygranej Milanu dostajemy cala przysługującą nam wg kursu wygrana, a w przypadku remisu polowa stawki wraca do nas, druga polowe - niestety tracimy.

  Stawiamy na zwycięstwo dr. Juventus. Handicap (0, +0.5) będzie oznaczał, ze polowa postawionej stawki będzie rozliczana hand. 0, a druga polowa wg. hand +0,5. W rzeczywistości oznacza to, ze przy wygranej Juve wygrywamy za cala stawkę, a w przypadku remisu polowa stawki jest zwracana a druga wygrywa !

 • handicap 0.5 rozpisywany jako (-0.5 i +0.5)
 • - handicap połówkowy

  Liverpool(-0.5) - Charlton A.(+0.5) Oznacza to, ze w przypadku remisu, stawiając na drużynę Liverpoolu przegrywamy cala stawkę, a gdy postawimy na gości wygrywamy cala stawka.

  Drużyna Charlton A. gra z przewaga 0,5 gola. W tym zakładzie remis jest całkowicie po stronie gości. Kursy na ten zakład są prawie zawsze identyczne z kursami na 1 i x2.

 • handicap 0:7.5 rozpisywany jako (-0.5,-1 i +0.5,+1) -
 • Arsenal (-0.5,-1) - Southampton (+0.5,+1) Stawiając na Arsenal wygrywamy dla całej stawki gdy drużyna ta wygra przewaga 2 goli. W przypadku wygranej 1 bramka wygrywa polowa stawki, a druga jest zwracana. Przy remisie wygranej gości przegrywamy kupon w całości.  

  Stawiając na Southampton wygrywamy w całości gdy padnie remis albo Southampton zwycięży. W przypadku porażki jedną bramka to polowa stawki jest zwracana, a druga polowa przegrywa. Jeśli drużyna przegra dwoma bramkami tracimy cala stawkę.

 • handicap 0:1 rozpisywany jako (-1, +1) -
 • na przykładzie: Chelsea (-1) - PSG (+1) Gdy stawiamy na gospodarzy: Potrzebujemy zwycięstwa dwoma bramkami aby wygrać kupon. W przypadku zwycięstwa jedna bramka stawka jest zwracana. Każdy inny słabszy rezultat to nasza porażka.

  Gdy stawiamy na gości: Przegrywamy tylko wtedy gdy PSG przegra dwoma bramkami. Jeśli przegra tylko jedna to otrzymujemy zwrot stawki.  

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../