mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

 1. Czym są Zakłady Bukmacherskie?
 2. Czy granie przez internet jest bezpieczne?
 3. Jestem początkującym graczem, gdzie mogą rozpocząć grę?
 4. Czy mogą spróbować postawić kupon bez wpłacania pieniędzy?
 5. Czy można grac w złotówkach?
 6. Jakie są najwygodniejsze formy wpłaty i wypłaty?
 7. Czy firmy internetowe posiadają licencje na prowadzenie takiego rodzaju działalności?
 8. Czy muszę być pełnoletni zaczynając obstawianie?
 9. W jakim bukmacherze występują najlepsze promocje?
 10. Jak unikać wpłaty do nieuczciwego bukmachera?
 11. Jaki system gry jest najlepszy?
 12. Jak mądrze dobierać stawki?
 13. Co to jest handicap?
 14. Jaki mam podać kod SWIFT dla mojego banku?
 15. Co to jest numer IBAN?

1. Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie to obstawianie wyników zdarzeń sportowych za posiadany kapitał w celu jego powiększenia. Gdy błędnie obstawisz wynik, stawka wydana na zakład przepada.

2. Czy granie przez internet jest bezpieczne?

Tak, ponieważ internetowe firmy bukmacherskie maja podobne zabezpieczenia jak banki, które świadczą usługi przez internet.

3. Jestem początkującym graczem, gdzie powinienem rozpocząć grę?

W pierwszej kolejności trzeba zapoznać się z teorią na temat zakładów. Następnie można spróbować "gry na sucho" np. w naszym Systemie, gdzie gracie za wirtualne jednostki. Bardziej niecierpliwi mogą od razu założyć konto u bukmachera. W zasadzie każda z tego typu firm w internecie daje możliwość gry za małe stawki (nawet 50gr), tak więc można sprawdzić swoje szczęście nie tracąc wiele w przypadku porażki.

Ocena bukmacherów

4. Czy mogę spróbować postawić próbny kupon bez wpłacania pieniędzy?

Tak. Kilka firm oferuje próbne gry, m.in. Expekt.Wirtualne obstawianie spotkań jest także dostępne na stronie Naszego Systemu Typera.

5. Czy można grac w złotówkach?

Tak. Wielu bukmacherów jest zorientowanych na polski rynek i oprócz polskiej waluty wprowadziło także polskojęzyczną obsługę klienta.

6. Jakie są najwygodniejsze formy wpłaty i wypłaty?

Bukmacherzy internetowi udostępniają wiele form wpłaty depozytu. W zależności od danego bukmachera są to:

 • Przelew bankowy
 • Karta kredytowa/debetowa
 • Neteller lub Skrill (dawny Moneybookers), czyli firmy pośredniczące miedzy transakcjami online z pominięciem banków. Umożliwiają szybkie przelewy pomiędzy bukmacherami bez konieczności przelewu do banku.
 • Przelewy24 - niektórzy bukmacherzy obsługują szybkie wpłaty przez Przelewy 24.

7. Czy firmy internetowe posiadają licencje na prowadzenie takiego rodzaju działalności?

Firmy bukmacherskie opisane w naszym serwisie posiadają wszelakiego rodzaju zezwolenia i licencje na prowadzenie takiego typu działalności na terenie UE. Kilka z nich notowanych jest na liczących się giełdach papierów wartościowych. Każda z firm zamieszcza takie informacje na swojej stronie internetowej. (przeważnie w stopce)

8. Czy musze być pełnoletni zaczynając grę w internetowym bukmacherze?

Tak. Niektórzy bukmacherzy przed wypłatą pieniędzy z konta gracza mogą zarządać skanu dowodu tożsamości, co jest wpisane w ich regulaminie.

9. W jakim bukmacherze występują najlepsze promocje?

Promocje u bukmacherów zmieniają się bardzo często. Najwięcej promocji jest w okresach wielkich wydarzeń sportowych. Aktualne promocje można sprawdzić na stronie "promocje bukmacherskie"
Obecnie prym w promocjach z różnego rodzaju okazji wiedzie bukmacher Expekt

10. Jak uniknąć‡ wpłaty do nieuczciwego bukmachera?

Wpłacać pieniądze do polecanych i sprawdzanych firm. Unikać firm nieznanych, które bardzo często kuszą wysokimi bonusami. O najważniejszych zasadach traktuje artykuł "Bukmacher internetowy - zasady wyboru"

11. Jaki system gry jest najlepszy?

Żaden system nie daje 100% gwarancji zysku, albo nikt się jeszcze takim nie pochwalił. Głównym składnikiem sukcesu wszystkich systemów jest wiedza w zakresie tej dziedziny, którą obstawiamy.

Systemy Bukmacherskie

12.Jak mądrze dobierać stawki?

Jest kilka metod aby w sposób zrównoważony zarządzać kapitałem własnym. Najbardziej popularnym jest Kryterium Kelly'ego. Ogólna zasada mówi o tym aby nie stawiać na raz więcej niż 10% kapitału i postawić na dane zdarzenie w zależności od oceny ryzyka. Więcej na temat zarządzania kapitałem

13.Rodzaje zakładów

Obecnie bukmacherzy udostępniają coraz to nowsze zakłady, które można typować. Zakładami klasycznymi są: 1,x,2 1x,x2,12 lub inaczej pisane: 1,0,2, 10,02,12. Zakłady na linię, czyli tzw. poniżej/powyżej, z ang. under/over są obok klasycznych jednymi z bardziej popularnych. Dużą popularnością cieszą się także handicapy, o których mowa punkt niżej. Więcej na temat możliwych zakładów.

14. Co to jest zakład handicap lub handicap azjatycki?

Zakłady Handicap to najprościej ujmując zakład z przewagą jednej ze stron. W piłce nożnej są to bramki, w innych dyscyplinach punkty itd. Np. dzięki Handicapom możemy zwiększyć zysk ze zwycięstwa swojego "pewniaka". Wszystko o handicapach azjatyckich.

15. Jaki mam podać kod SWIFT dla mojego banku?

Każdy bank ma swój unikalny kod. SWIFT skrót od Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Kod dla swojego banku możesz sprawdzić na stronie o kodach SWIFT i nr IBAN

16. Co to jest numer IBAN?

Jest to międzynarodowy standard numeracji rachunków bankowych. IBAN (International Bank Account Number),obowiązuje na terenie krajów UE oraz w Islandii, Lichtensteinie i Norwegii. Otrzymuje się go poprzez dodanie kodu kraju "PL" z przodu numeru rachunku zapisanego w formacie NRB (26 cyfr).
Przykład:
Numer konta w standardzie NRB - 50102055581111115346400319
Numer konta w standardzie IBAN - PL50102055581111115346400319

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../