mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

A

AKO

Czyli popularny akumulator, pociąg lub tasiemiec. Jest to najmniej kilka zdarzeń na jednym kuponie. Kursy na te zdarzenia są przemnażane przez siebie dając kumulując większy zysk niż jeśli miałyby być grane osobno.

AH (ang. Asian Handicap) (pol. Hadicap Azjatycki)

Obszernie o handicapach na naszej stronie "Wszystko o handicapach azjatyckich."

B

Bookie, bookmaker (Buk, bukmacher)

Czyli firma bukmacherska, która przyjmuje zakłady. W skrócie nazywana jest po prostu "bukiem" :)

C

Combo (także Kombo)
Jest to to samo co akumulator, czyli zakład z kilku zdarzeń na kuponie.

E

Ex aequo

Następuje gdy dwóch graczy uplasuje się na dokładanie tej samej pozycji. Często zakład w takim przypadku nie zostaje rozliczony.

Handicap (także Spread, Pointspread)

Zakłady, w których jedna ze stron otrzymuje przewagę względem drugiej. Np. pod postacią jednej bramki. Więcej na temat handicapów na stronie rodzaje zakładów bukmacherskich.

K

Kursy
Kursy - system amerykański

Są to kursy przedstawione w formie np. +125, -125. W przypadku + oznacza to, że za każde postawione 100 jednostek danej waluty otrzymamy 125 jednostek zysku. W przypadku - , musimy postawić taką kwotę jak po minusie aby otrzymać 100 jednostek zysku.

Kursy - system angielski

Kursy w tym systemie zapisane są w postaci ułamka. Ich główną zaletą jest fakt, że przemnożenie kursu przez stawkę daję od razu należny zysk. np. 7/8 * 100 = 87.5 jed. zysku

Kursy - system europejski

System ten jest bardzo prosty. Po przemnożeniu kursu przez stawkę otrzymujemy wygraną, zysk obliczamy odejmując jeszcze od wygranej stawkę. np. 2.50 * 100 = 250 jed. wygrana - 100 stawka = 150jed. zysku

L

Live betting (zakłady na żywo)

Składanie zakładów w czasie trwania spotkań. Wielu bukmacherów w sieci udostępnia takie zakłady w specjalnie przygotowanych sekcjach swojej strony.

Livescore (wyniki na żywo)

Wyniki spotkań podawane na bieżąco. Patrz np.: Wyniki na żywo

O

Over (powyżej)

Zakład na powyżej linii, gdzie linia jest określona liczbowo. Np. 2.5 gola. Patrz także under.

Odds

patrz kursy

Oddsmaker

W jego kompetencjach leży określenie wysokości kursów. Pracuje dla bukmachera, a jego pomyłki to najlepsze 'kąski' dla graczy ;)

P

Pewniak

Potocznie używane dla określenia pewnego zakładu. Często mówi się o 100% pewności ;) Pewniakami są też określane zdarzenia o bardzo niskich kursach. Bardzo często pewniak gracza pokrywa się z pewniakiem bukmachera (niski kurs).

Pointspread

Oznacza to samo co Handicap

Price

W terminologii amerykańskiej Kurs

Progresja

Klasyczny system gry, w którym w przypadku przegranej zwiększamy stawkę. Więcej można dowiedzieć się na stronie opisującej systemy

S

Score (Result)(wynik)

Przeważnie wynik punktowy lub bramkowy danego zdarzenia.

Singiel (zakład pojedynczy)

Polska nazwa zakład pojedynczy wyjaśnia wszystko. Inaczej, jedno zdarzenie na kuponie. Często można spotkać graczy którzy grają tylko single.

Spread

Patrz Handicap

System bukmacherski

Systemów gry u bukmacherów może być tyle ilu jest samych obstawiających. Kilka ciekawszych i klasycznych można znaleźć na stronie Systemy bukmacherskie

Sure bet (pewny zakład)

Surebet, czyli stawiamy na wszystkie opcje dla danego zdarzenia i w ten sposób bez względu na wynik jesteśmy do przodu. Zdarzają się takie sytuacje jak opisana powyżej. W sieci są specjalne strony wyszukujące takie okazje, jednak trzeba by posiadać konta u ogromnej liczby bukmacherów by na większą skalę korzystać z dobrodziejstw Surebetów.

Surebety - dokładny opis działania

U

Under

Zakład na poniżej linii, gdzie linia jest określona liczbowo. Np. 2.5 gola. Patrz także over.

Underdog (autsajder)

Skazany na pożarcie, czyli zespół który jest na pozycji z góry przegranej. Kursy na takie zespoły są zazwyczaj bardzo wysokie.

V

ValueBet

Na polski najłatwiej przetłumaczyć jako "wartościowy zakład". Co jednak pod tym się kryje? Krótko mówiąc KURS na dane zdarzenie jest wyższy niż wynikający z naszych szacunków. My szacujemy wystąpienie zdarzenia na bardziej prawdopodobne, niż bukmacher który wystawia wyższy kurs.

Jeśli my szacujemy szansę na zwycięstwo danej drużyny na 60%, a bukmacherzy na 50% (kurs około 2.00) To zakłąd na po kursie 2.00 będzie dla nas ValueBet'em, czyli wartościowym zakładem.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../