mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

W skrócie o zakładach sportowych. Od czego zacząć?

 1. Ukończone 18 lat!

 2. Założenie konta u bukmachera wymaga ukończenia 18 lat. Firma może zażądać od zarejestrowanego gracza skanu dowodu osobistego. Najczęściej przy wypłacie środków. W przypadku nie przesłania tych danych konto zostanie zablokowane!
 3. Wybór bukmachera

 4. Przed wyborem bukmachera warto zapoznać się z zasadami jakim powinno się kierować aby trafić na bezpieczną firmę. Aby zdecydować się na tego jednego gracze podejmują decyzję wg własnych preferencji, biorąc pod uwagę np:

  Na naszych stronach każdy zarejestrowany użytkownik może ocenić bukmachera, u którego gra. Oceny Typerów składają się na średnią ocenń bukmachera w kilku kategoriach.

 5. Wpłata depozytu

 6. Wpłaty depozytu mogą odbywać się na kilka sposobów. Najszybszą formą wpłaty jest karta kredytowa lub płatności online. Niektórzy bukmacherzy udostępniają polskie Przelewy24 (Sportingbet, Expekt). Standardem jest zwykły przelew gdzie pieniądze na koncie pojawiają się po 2-4 dniach. Dla graczy obracających pieniędzmi pomiędzy bukmacherami bardzo pomocne są płatności on-line.

 7. Wypłata zysków

 8. U bukmacherów zasadą bywa, że forma wpłaty określa formę wypłaty pieniędzy. Np. przelewem wpłaciliśmy to przelewem wypłacamy. Często gracze proszeni są o podanie informacji na temat kodu SWIFT i numeru IBAN.

 9. Wybór Systemu Gry

 10. Gracze preferują różne sposoby gry. Przeważnie jest to uzależnione od zasobności portfela i wiedzy jaką dysponują. Najczęściej wybierane sposoby gry to:

  • Gra kuponami (tzw. AKO) - kilka zdarzeń na kuponie, którego kurs jest mnożnikiem poszczególnych kursów na zdarzenia. Potrzeba dużo szczęścia (wiedzy). Zaleta nie potrzeba dużo gotówki, aby wygrać większe kwoty.
  • Gra singlami - dla bardziej zaawansowanych graczy z zasobniejszym portfelem. Przy odpowiedniej wiedzy i dobieraniu stawek (o czym dalej) w dłuższym okresie bardzo opłacalny sposób gry.
  • Gra Systemami - stawiamy kupony Systemowe lub wg Systemów,które często tworzone są przez samych graczy. Uwaga! Nikt jeszcze nie udostępnił systemu, który daje na 100% zysk z zakładów ;)
 11. Wybór Stawki

 12. Ogólnie rzecz biorąc wybór stawki powinien być określony ryzykiem danego zdarzenia. Im bardziej ryzykowane (wyższy kurs) tym mniejsza stawka. Ryzyko określamy my, a nie bukmacher. Stąd często można dostać w miarę pewne zdarzenie po bardzo wysokim kursie. W artykule na temat zarządzania kapitałem zajdziecie więcej szczegółów na ten temat oraz przykłady.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../