mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria
Wstęp


W Ruletce do obstawień standardowych, istnieje wiele różnych możliwości anonsów oraz tak zwanych systemów. Różnego typu anonsów jest tyle, że nie sposób ich tu wymienić. Poniżej kilka najpopularniejszych systemów stawkowania na Rulecie Amerykańskiej. Systemy nie dają 100% skuteczności, jedynie zwiększają twoje szanse i przez niektórych graczy są bardzo wysoko cenione. Systemy te mogą uatrakcyjnić, nudną w sobie grę na szanse proste. Można je także z powodzeniem stosować w innych grach niż ruletka.


System ParleyW tym systemie gracz rozpoczyna grę na szansie prostej z jedna stawką (np. minimum stołu: 25zl). Jeśli gracz wygra rzut, to podwaja stawkę i następnie konsekwentnie podwaja kolejne stawki, tj.: 1, 2, 4, 8, 16 itd..

W przypadku przegranej, gracz wróci do początkowej stawki (tu: 25zl) i gra tą stawką do momentu kolejnej wygranej, kiedy postąpi w wyżej opisany sposób. Należy przyjąć zasady, używając tego systemu. Można np. podwoić stawkę do jakiegoś, z góry ustalonego poziomu lub ilości razy podwojeń i następnie, nie czekając na przegraną wrócić do stawki początkowej i rozpocząć cykl od nowa.

Można też rozpocząć od stawki dwóch żetonów itd. zamiast jednego lub podwyższyć stawkę np. po dwa, tj.: 2, 4, 6, 8.System Martingale


W tym systemie gracz rozpoczyna grę na szansie prostej z jedną stawką (np. minimum stołu; 25zl). Jeśli gracz wygra rzut, to zabiera wygrane z zakładu, ale zostawia początkową stawkę.

Po przegraniu rzutu, gracz podwaja stawkę do dwóch żetonów, tj. 50zł, po kolejnym przegranie do czterech żetonów, tj. 100zł itd., licząc na wylosowanie ponownie zakładu. Po kolejnym wylosowaniu odpowiedniego zakładu, gracz wygra kwotę równą początkowej stawki, niezależnie ile ostatecznie postawił, co też jest podstawową wadą tego systemu: ryzykowanie nawet kilku tysięcy złotych, by wygrać 25zl wydaje się nierozsądne. Dodatkowym utrudnieniem stanowi maksimum na dany zakład na danym stole, który osiąga się nadspodziewanie szybko: stawka początkową 25zl, obstawione 50zl, 100zl, 200zl, 40= 0zl, 800zl, 1600zl, 3200zl i 6400zl. Jest to w sumie jedynie dziewięć obstawionych rzutów, wliczając w to początkowy zakład i w większości kasyn po obstawieniu dziewiątego zakładu w kwocie 6400zl, doszliśmy już do ostatniego dopuszczalnego zakładu na szansach zewnętrznych: 10000zl. Po przegraniu stawki 6400zl na tym stole nie mamy szans odzyskać zainwestowanej kwoty, ponieważ musielibyśmy móc obstawiać 12800zl i pozostanie jedynie przejść na stół z wyższym maksimum o ile istnieje lub pogodzić się ze stratą.System 1 3 2 6


W tym systemie gracz rozpoczyna grę zakładem, załóżmy 100zł. Jeśli gracz wygra losowanie, zostawia żeton razem z wypłatą na zakładzie i dodaje jedną jednostkę (tu:100zł), czyli w sumie zakład na następny rzut wynosi 300zł. Dopiero, jeśli gracz wygra również kolejne losowanie, wycofa zakład i wypłatę z wyjątkiem dwóch jednostek (tu: 2 X 100zl). Po kolejnym wygranym rzucie gracz obstawia zakład 6 X 100zł.

Po kolejnym wygranym rzucie, gracz wycofa żetony i wypłatę i kontynuuje grę zakładami po jednej jednostce (tu:100zl), aż przegra rzut. Jeśli gracz w dowolnym momencie wcześniej przegra rzut, to również powraca do początkowej stawki.
System 1 4 5


Następny system, polegający na zmianie wysokości obstawienia, lecz w porównaniu do Systemu 1 3 2 6 jest może bardziej agresywny, co umożliwia w teorii szybszą wygrana lub przegraną.

Przypuszczamy, że również tu mamy stawkę podstawową w wysokości 100zł. Jeśli gracz wygra grę, zwiększa swoją stawkę do czterech jednostek (tu:400zł). Jeśli po= raz kolejny wygra, to zwiększa stawkę do 500zł. Pomimo wygranej, gracz znowu wróci do stawki podstawowej, 100zł, której nie zwiększy aż przegra stawkę. O ile wcześniej przegra stawki, to również wróci do stawki podstawowej i zaczyna cykl od nowa.System D'Alembert


Grę rozpoczyna się zakładem jednej jednostki na szansie prostej. Przy przegranym rzucie, zakład należy zwiększyć do dwóch jednostek i dodać po jednej jednostce przy każdym kolejnym przegranym rzucie.

Przy wygranym rzucie z stawkę należy zmniejszyć o jedna stawkę i przy każdym kolejnym wygraniu tak samo. W przypadku wygrania przy początkowej, pojedynczej stawce, należy zakład zostawić jak jest; ani nie zwiększyć ani zmniejszyć np. żetonami o niższej wartości.Należy pamiętać, że wszystkie przedstawione powyżej systemy nie dają 100% wygranej, zwiększają jedynie szanse systematyzując grę. Dlatego po dokładnej analizie to Ty zdecyduj czy i jakiego systemu chcesz użyć.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../