mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » TeoriaNa tej stronie przedstawimy wam dwa rodzaje analiz spotkań. Nazwy z angielskiego Current form i Recent goals. Czyli po naszemu można to przetłumaczyć na Obecną formę i Ostatnie bramki.

Są to dwa różne sposoby analizy, ale można dostrzec w nich pewne podobieństwa. W obydwu przypadkach dla każdej z drużyn liczony jest 'points total'. Punkty drużyny grającej na własnym boisku minus punkty gości to 'points diffrence', dzięki tej wartości będziemy mogli w jakimś stopniu ocenić najbardziej prawdopodobny wynik spotkania. Duża liczba dodatnia 'points difference' sugeruje zwycięstwo gospodarzy, liczba ujemna zwycięstwo gości, a liczba oscylująca koło zera remis. Takiego sposobu analizy, z wiadomych względów, nie możemy stosować w przypadku spotkania pucharowego drużyn z różnych lig.


Current form - łańcuch zwycięstw, remisów i porażekSposób ten bazuje na analizie, jak sama nazwa wskazuje, aktualnej formy zespołu. Analizujemy 5 ostatnich meczów gospodarzy na własnym boisku oraz 5 ostatnich meczów wyjazdowych gości. Za zwycięstwo u siebie drużyna dostaje 3 pkt, za remis 1 pkt, za zwycięstwo na wyjeździe 4 pkt i za remis 2 pkt. Za porażkę nie przyznajemy żadnych punktów.

Aby aktualna forma drużyny była bardziej widoczna, każdemu z rozegranych przez nią meczów przypisujemy numer. Ostatni rozegrany przez zespół mecz będzie oznaczony numerem 5, przedostatni 4 (...), pierwszy z branych pod uwagę meczów, czyli ten rozegrany najwcześniej - 1.

Teraz opiszę na przykładzie sposób wyliczenia 'points difference'... Przypuśćmy, że ostatnie wyniki gospodarzy to WWDLW*, punkty przydzielone takiej drużynie to... 3,3,1,0,3. Teraz mnożąc punkty przyznane zespołowi za każdy z meczów przez cyfrę przypisaną temu meczowi i sumując wszystko otrzymamy 'home team points'. Dla opisanego wcześniej przykładu wygląda to tak:

(3x1)+(3x2)+(1x3)+(0x4)+(3x5)=27. Wyniki gości to DDLWL, a przyznane punkty...

2,2,0,4,0. 'Away teams points' wynosi... (2X1)+(2X2)+(0X3)+(4x4)+(0X5)=22. 'Points difference' to 'home team points' minus 'away team points', w tym przykładzie 27 - 22 = 5


Recent goals - bramki strzelone w pięciu ostatnich meczachJest to inny sposób porównania aktualnej formy drużyn, pod uwagę bierzemy, tak jak w poprzedniej metodzie, 5 ostatnich wyników gospodarzy na własnym boisku i 5 ostatnich wyników meczów gości rozegranych na wyjeździe. Punkty gospodarzy liczymy dodając do siebie liczbę strzelonych bramek przez gospodarzy i liczbę straconych bramek przez gości. Analogicznie punkty gości będzie to suma straconych bramek gospodarzy i zdobytych gości.

Przykład:

gospodarze = 0-2 0-0 0-1 2-0 2-1
goscie = 1-0 0-2 2-1 1-1 1-0

Punkty gospodarzy
= zdobyte bramki gospodarzy + stracone bramki gości
= 0 + 0 + 0 + 2 + 2 + 0 + 2 + 1 + 1 + 0 = 8

Punkty gości
= zdobyte bramki gości + stracone bramki gospodarzy
= 1 + 0 + 2 + 1 + 1 + 2 + 0 + 1 + 0 + 1 = 9


Punkty gospodarzy i gości mogą być urzyte do obliczenia 'points difference' bez zmiany, Yearbook software mnoży te punkty przez 100 (wychodzą wtedy strasznie duże liczby, które mogą wprowadzić Cię w błąd), ja proponuję pomnożyć te punkty przez 3, skala 'points difference powinna wyjść wtedy podobna do tej w pierwszej próbie...'Home points' liczymy mnożąc 8x3 = 24, 'away points'... 9x3 = 27, 'points difference' = 24 - 27 = -3. s szanse na zwycięstwo mają goście...

*WWDLW - są to zapisane w skrócie wyniki meczów danej drużyny, przy czym pierwszy od lewej był rozegrany najwcześniej. W - (win)zwycięstwo, D - (draw)remis, L - (lose)porażka.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../