mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » TeoriaMetoda Biorytmów bazuje na cykliczności procesów w organizmach żywych, a jak wiadomo grając stawiamy na mecze, w których występują normalni ludzie, a czasem zwierzęta. Wg tej metody przewidujemy formę danego dnia.

Czym jest BiorytmBIORYTMY - pod pojęciem biorytmów należy rozumieć rytmy biologiczne organizmów żywych tzw. zegar wewnętrzny Zadaniem tego zegara jest zsynchronizowanie procesów metabolizmu w cyklu dobowym (krótkim) i dłuższych okresach.

Przykładem rytmów krótkich u człowieka może być rytm snu, dobowe zmiany temperatury itd. Rytm długi to np. cykl występowania miesiączki u kobiet. Pod hasłem biorytmów na ogół rozumie się te najbardziej popularne opracowane przez W. Fliesa (lekarza) określające indywidualne cykle aktywności fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Biorytmy te liczymy od momentu urodzenia człowieka. Dużą wagę do rytmów biologicznych człowieka przywiązywali Chińczycy. Znajomość tych rytmów, a co za tym idzie zmiany aktywności narządów wewnętrznych były podstawowym warunkiem przeprowadzenia leczenia i skutecznych zabiegów tradycyjnej chińskiej akupunktury i akupresury.


Teoria biorytmów zakłada istnienie trzech cykli - fizycznego, emocjonalnego i psychicznego o wartościach 23, 28 i 33 dni. Wszystkie cykle biologiczne rozpoczynają się w dniu narodzin każdego człowieka. Każdy z rytmów ma dwie fazy dodatnią (wyżową) i ujemną (niżową), przez pierwszą ćwiartkę cykl narasta (od zera do maksimum), następnie przez połowę okresu opada (do minimum) i przez ostatnią ćwiartkę narasta (do zera) - jest to w przybliżeniu przebieg sinusoidalny.

Dni, w których cykl przechodzi z fazy dodatniej do ujemnej określa się jako dni krytyczne. Natomiast dni, w których cykl przechodzi z fazy ujemnej do dodatniej określa się jako dni zerowe. Często są one nie rozróżniane i określane wspólnie jako dni krytyczne.

* Dodatnia faza jest okresem aktywności, wzmagają się wszystkie cechy związane z danym cyklem.
* Ujemna faza jest okresem pasywności, maleją wszystkie cechy związane z danym cyklem.
* Dni krytyczne - okresy szczególnie niekorzystne, są to okresy najniższej sprawności. W tych dniach należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w ich trakcie zdarza się najwięcej dramatycznych i niespodziewanych wydarzeń.

Co z typowaniem ma wspólnego Biorytm?Ale ktoś się spyta co ma wspólnego z typowaniem biorytm? Otóż przy typowaniu wyników np. tenisa jest bardzo przydatny gdyż pozwoli nam trafnie wytypować zdarzenie. Każdy z nas miewa czasami dni lepsze a czasem gorsze. Zawodnicy to także ludzie i im takie dni także się zdarzają. Załóżmy że grają z sobą zawodnicy A i B. Biorytm zawodnika A jest niekorzystny natomiast zawodnik B ma biorytm dodatni. Mimo że zawodnik A jest faworytem przegrywa. Dlaczego? Ponieważ z naturą jeszcze nikt nie wygrał. Jeśli ktoś "nie ma dnia" to nie wiem jakby się starał to mu nic nie wychodzi. Dlatego metoda biorytmów jest bardzo przydatna przy obstawianiu zdarzeń sportowych. Przy grach zespołowych niekorzystny biorytm najlepszego zawodnika drużyny może także przynieść niespodziankę i dlatego wtedy lepiej nie grać tego zdarzenia.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../