mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoria

obrazek newsa

Paradoks Monty Hall’a - czyli wiedza o tym kiedy kursy są przeciwko Tobie

Paradoks Monty Hall’a - to przykład problemu kiedy przy prostym wyborze jednego faworyzowanego wyniku ludzie wykazują się podstawową niewiedzą w kwestii oceny prawdopodobieństwa.

Jest to podstawowa sprawa dla każdego obstawiającego, bo jeśli nie wie czy dany kurs przedstawia wartość („value”), to nigdy w długim okresie czasu nie będzie notował zysków.

Opis problemu

Całkiem nowe auto jest ukryte za trzema zasłonami. Za dwoma z nich nie ma nic. Musisz zgadnąć za którą z nich znajduje się samochód ale nie masz żadnej wiedzy w tym temacie.

Po tym jak wybierzesz swoją opcję, jedne z drzwi się otwierają ukazując pustkę. Teraz masz kolejną szansę. Zmienisz decyzję, czy pozostajesz przy obecnej?

Kiedyś był popularny program w TV jak „Idź na całość”, który opierał się na dokładnie tych samych regułach. Udowadniał tym samym, jaki problem mają ludzie z tym, co tak naprawdę jest, z matematycznego punktu widzenia, zwykłą prostą decyzją.

Rozwiązanie problemu Monty Hall jest proste - ZAWSZE ZMIENIASZ DRZWI - gdy jesteś postawiony przed takim wyborem. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje Ci się to nie intuicyjne.

Parade Magazin przeprowadziło badania wśród 10.000 czytelników i zdecydowana większość osób narzekała, że prawidłowa odpowiedź jest zła, w tym kilku matematyków.

Fakt jest taki, że przy zmianie drzwi, Twoje szansę na wygraną wzrastają dwukrotnie. Z 33.3% do 66.6%. Przy pierwszy wyborze szansę na auto za każdymi z drzwi wynosiły 33.3%. Wybrałeś nr 1, to szansa że auto jest pod 2 i 3, to 66.6%. I kiedy otwierają się jedne z drzwi to nadal po stronie 2 i 3 masz te 66.6% szansy. Dlatego zmieniasz wybór.

Tutaj można przetestować to w praktyce (strona nie należy do żadnego bukmachera)

Jak to wykorzystać w zakładach bukmacherskich?

Może będziesz rozczarowany ale nie ma prostego mechanizmu, który przekłada tą zależność na szybkie zyski :) Jednak ten problem jasno ilustruje jak łatwo wpaść w pułapkę traktowania nie losowych informacji jako losowych.

Dzieje się tak, gdy gracze często stawiają przeciwko swoim najlepszym wyborom, szczególnie gdy są bombardowani marketingową papką bukmacherów i mediów.

Media kreują niektóre drużyny i zawodników na bohaterów, co automatycznie odbija się na rynku bukmacherskim i kursach. Tutaj działa prawo popytu i podaży, jak na każdym innym rynku i bukmacher koryguje kursy w jak najlepszym swoim interesie. Sugerowanie się tylko kursem to droga na skróty nie mająca nic wspólnego z „wartościowym/racjonalnym wyborem”.

Papką są też różne promocje bukmacherskie na szczególne wydarzenia. Często ludzie zmieniają swoje decyzje tylko z tego powodu, by załapać się na daną promocję, co jest błędem. Korzystamy z ofert bonusowych, gdzie wymagany jest obrót po kursach 2.00 minimum. Jest to z góry narzucony limit, który nie zawsze jest zgodny z naszym interesem. Należy o tym pamiętać i nie podejmować decyzji niezgodnych z własna racjonalną oceną.

Obstawianie wymaga umiejętności zrozumienia, kiedy oferowany kurs reprezentuje statystyczne prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia. Nie ma znaczenia rodzaj gry, ważne jest by znaleźć odpowiednie kursy, czyli wartość „value”, to klucz do sukcesu.

Sprawdź bukmachera z najlepszymi kursami w sieci >> Pinnacle Sports

Bukmacher ten nie oferuje bonusów ani innych promocji, które ograniczają Twój wybór. Dlatego wydaje się być jednym z najlepszych wyborów dla osób, które szukają tzw "value" betów, czyli wartościowych zakładów i często grają singlami za wysokie stawki.

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../