mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoriaobrazek newsa


Czerwiec to miesiąc kiedy mecze tenisa przenoszą się na nawierzchnie trawiaste, a oczy wielu obstawiajacych skierowane są na jeden z największych turniejów - czyli Wimbledon. Pojawia się pytanie, jak podejść do obstawiania spotkań na kortach trawiastych? Jakie statystyki brać pod uwagę?

Tabelka poniżej przedstawia dwie najważniejsze statystyki, które nas będą interesowały. Dane są aktualna na 1 czerwca, a ich zasięg to 12 miesięcy wstecz.

NawierzchniaUtrzymanie %Asy/Mecz
Trawiasta84.30.69
Twarda80.10.56
Twarda w hali80.70.59
Clay76.70.37
W Sumie79.50.51


To co od razu rzuca się w oczy, to spora przewaga nawierzchni trawiastej nad drugą co do szybkości nawierzchnią twardą w hali. Znacznie wyższy poziom utrzymania (wygrania) własnego serwisu i więcej asów na mecz.

Jednak nie każda nawierzchnia trawiasta ma podobne parametry. W tabelce poniżej statystyki utrzymania serwisu z ostatnich dwóch lat w różnych turniejach.

Queens - 85.4%
Wimbledon - 84.3%
Halle - 82.8%
S-Hertogenbosch - 81.3%
Newport - 79.2%

Widać, że turnieje w Queens i Wimbledonie mają najszybszą nawierzchnię, a Newport ma charakterystykę podobną do kortów twardych. Potwierdza to fakt, że Kevin Anderson z potwornym serwisem doszedł do finału w Queens, gdzie przegrał dopiero ze świetnym na trawie Andy Murray’em.

Podobnie rzecz wygląda na turniejach WTA. Te rozgrywane w Wielkiej Brytanii są szybsze od holenderskiego Hertogenbosch.

Birmingham - 72.8%
Eastbourn - 70.3%
Wimbledon - 69.1%
S-Hertogenbosch - 65.2%

Po tych danych widać, że podejście obstawiających do turniejów w UK i np Holandii powinno być inne.

Warto też przeanalizować statystyki w grze na trawie dla najlepszych graczy ATP. Ich osiągnięcia z ostatnich 24 miesięcy, są w tabelce poniżej.

statystyki mężczyzn na trawie


Z czego wynika przewaga na kortach trawiastych?

Który tenisista gra najlepiej na trawie?Z tabelki wyłania się trzech zdecydowanych faworytów: Federer, Murray i Djokovic. Z czego trzeba zauważyć, że dominacja Djokovic na tego typu kortach nie jest już tak wyraźna jak na innych nawierzchniach. Pomimo to, Djoko jest faworytem do wygrania tego turnieju, a kurs na taki zdarzenie to 2.43 w Pinnacle Sports i 2.25 w Bet365.

Warto zauważyć, że Nadal grał na trawie bardzo mało i jego rekord jest dość przeciętny. Z tego wynika, że szanse Hiszpana są o wiele mniejsze ale warto zaznaczyć, że ostatnio wygrał on turniej w Stuttgarcie, który był jego pierwszym trawiastym sukcesem od 2010 roku.

6 graczy z Top 10, ma statystyki przełamań poniżej 20% i po nich można spodziewać się bardziej wyrównanych spotkań. Tutaj 12.7% Raonica wygląda najsłabiej i pewnie będzie grał on dłuższe mecze niż pozostali. Warto brać to pod uwagę przy obstawianiu na ilość gemów czy setów w danym pojedynku.

Statystyki dla Kobietstatystyki kobiet na trawie


Najlepszą kombinację - wygranych gemów i przełamań rywalek - ma Serena Williams, chociaż Amerykanka niewiele grała na trawie w ostatnich dwóch latach i jak widać, można ją było pokonać.
Mocnymi rywalkami dla niej powinny być: Simona Halep, Maria Sharapova, Petra Kvitova i Ana Ivanovic.

Tenis po najlepszych kursach obstawisz w Pinnacle SportsW Bet365 możliwość oglądania transmisji Live z Wimbledonu i obstawianie na żywo >>Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../