mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoriaobrazek newsa


Pinnacle Sport oferuje teraz zakłady na żywo na tenisa punkt po punkcie, w związku z czym kursy aktualizowane są piętnastokrotnie częściej niż dotychczas, a szansa zyskania przewagi w zakładach na żywo na Wimbledon jest znacznie wyższa. Poniżej lista najważniejszych aspektów obstawiania tenisa na żywo wg eksperta Pinnacle Dana Westona.

Trawa jest najszybszą nawierzchnią stosowaną w profesjonalnym tenisie, czego dowody możemy zaobserwować zarówno w ATP, jak i WTA. Charakterystyka kortów trawiastych przejawia się na przykład w bilansie utrzymanych serwisów oraz średniej liczbie asów serwisowych w meczu. Poniższa tabela zawiera dane z 12 miesięcy (ostatnio aktualizowane 17 czerwca 2015 roku):Jak widać w powyższej tabeli, zawodnicy ATP utrzymują średnio 4,7% więcej serwisów na trawie niż na wszystkich powierzchniach łącznie. Ten sam wskaźnik w przypadku WTA wynosi 5,1%.Oczywistym jest, że wyższe tempo kortów trawiastych ułatwia utrzymanie serwisu oraz odzyskiwanie pozycji w trudnej sytuacji, na przykład przy wyniku 0-30 przy własnym serwisie.

Nawierzchnia trawiasta daje nowe możliwości miłośnikom zakładów na żywoJeśli uwzględnimy wzrost średniego odsetka utrzymanych serwisów, zawodnicy czujący się najlepiej w tym elemencie gry powinni wypracować bilans utrzymań na poziomie 90%, a zawodniczki – powyżej 75%.Mając to na uwadze, możemy dokładniej przeanalizować opcje zakłaów na mecze, w których udział biorą zawodnicy dysponujący silnym serwisem lub słabym returnem (lub i tym, i tym), szczególnie jeśli nie radzą sobie z wymianą serwisów.

Jednocześnie musimy pamiętać, że przewaga silnych serwujących na kortach trawiastych nie należy do tajemnic, dlatego czynnik ten zapewne jest odzwierciedlony w kursach. Rynki są w pełni świadome wpływu nawierzchni na osiągnięcia serwujących i czasami mogą zareagować nawet zbyt gwałtownie. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie w europejskich turniejach rozgrzewkowych i w ATP Newport, który odbędzie się tydzień po Wimbledonie. Są one wolniejsze od turniejów brytyjskich i można je porównać do rozgrywek na kortach ziemnych.

Znaczenie tie-breaków w WimbledonieWarto przyjrzeć się również statystykom Wimbledonu w kontekście pozostałych trzech turniejów Wielkiego Szlema i na tej podstawie poszukać opłacalnych opcji zakładów na żywo. Ogólnie rzecz ujmując, z uwagi na większą trudność zdobycia przełamania sety w meczach na trawie są dużo bardziej wyrównane. Z tego powodu o zwycięstwie często decydują pojedyncze punkty lub tiebreaki. Pięciosetowy format rozgrywek stosowany wyłącznie w Wielkim Szlemie daje większe szanse lepszym zawodnikom, jednak dane historyczne z kortów trawiastych mówią, że na trawie faworyci wygrywają bez utraty seta rzadziej niż na innych nawierzchniach.Na przestrzeni ostatnich czterech lat jedynie w rozgrywanym w sierpniu US Open zanotowano mniej wyników 3-0 niż w Wimbledonie. 51,5% wygranych do zera to 0,8% mniej od średniej Wielkiego Szelma w latach 2011-2014 oraz 3,7% mniej od średniej French Open.

Co więcej, istnieje wyraźna tendencja do kończenia meczów wynikiem 3-1. 31,1% spotkań w ostatnich czterech latach zakończyło się takim rezultatem, dlatego warto rozważyć wzięcie również takiej opcji pod uwagę podczas zawierania zakładów. Traderzy również mogą wykorzystać tę informację na wiele sposobów – na przykład przez poparcie faworyta mimo utraty pierwszego seta lub poparcie zawodnika przegrywającego 2-0.

Dane dotyczące częstotliwości występowania tiebreakówJak już wspomnieliśmy, w ATP wysoka szybkość kortów trawiastych skutkuje bardziej wyrównanymi setami, a tym samym większą liczbą tiebreaków. Sama nawierzchnia nie jest tu jednak jedynym czynnikiem. W długich meczach Wielkiego Szlema, szczególnie w Wimbledonie, gdzie szansa przełamania jest mniejsza niż w pozostałych trzech turniejach, zawodnicy często poddają gemy returnowe, w których serwujący ma przewagę, aby oszczędzić energię na własny serwis lub na tiebreak. Poniższa tabela pokazuje, ile setów zakończyło się tiebreakiem w każdym z turniejów Wielkiego Szlema na przestrzeni ostatnich czterech lat:

Możemy zauważyć, że w trzech turniejach nierozgrywanych na trawie liczba tiebreaków na mecz utrzymuje się na w miarę wyrównanym poziomie, przy czym, całkiem zrozumiale, na ziemnych kortach French Open jest ona najniższa. Jednak w Wimbledonie średnia wynosi aż 0,77 tiebreaków na mecz, czyli o 0,19 więcej niż w Australian Open i 0,20 więcej niż w US Open.

Z uwagi na tak dużą liczbę tiebreaków w Wimbledonie, każdy miłośnik zakładów na żywo powinien uwzględnić je w swojej strategii. Szczególnie opłacalne może okazać się przeanalizowanie skuteczności poszczególnych zawodników w tiebreakach i dostosowanie zakładów w oparciu o tę analizę. Przykładowa strategia zawierania zakładów tenisowych na żywo mogłaby opierać się na osiągnięciach najsilniejszych/najsłabszych zawodników w sytuacji przewagi/straty jednego lub dwóch minitiebreaków.

Oferta zakładów tenisowych na żywo punkt po punkcie dostępna w Pinnacle Sports stanowi dla obstawiających niewyczerpane źródło potencjalnych strategii. W tym artykule poruszyliśmy tylko jeden z aspektów wartych uwagi, mianowicie tiebreaki, jednak niezwykle niskie marże i wysokie limity Pinnacle Sports dostarczają niezliczonych okazji do zysku.

Obstawiaj Tenis w Pinnacle już teraz >>


Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../