mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoriaobrazek newsa


Transferowy szał jest już od jakiegoś czasu nieodłączną częścią piłki nożnej, a zwłaszcza zespołów z Premier League. Czy jednak wiedza na temat rynku transferowego i dokonujących się zmian ma wpływ na to jak drużyna będzie grała w przyszłym sezonie i obstawiający mogą przenieś te informacje na swoje decyzje dotyczące zakładów sportowych?

Wpis ten powstał na podstawie artykułu Marka Taylora dla Pinnacle Sports.

Letnie okienko transferowe w Anglii pozostaje otwarte od 1 czerwca do 1 września. W pierwszym z miesięcy dokonuje się aż 80% transferów, włącznie z wypożyczeniami. Po prostu, każdy menadżer chce mieć już określony skład przystępując do zgrupowań letnich. To beniaminek z Bournemouth był jedną z najbardziej aktywnych drużyn na rynku transferowym ale to zawsze transfery drużyn ubiegających się o mistrzostwo przyciągają zainteresowanie mediów.

Jak ważne są transfery w kontekście całego sezonu?Jak dotąd największym transferem dla Arsenalu jest przejście Petra Cecha z Chelsea. Ta transakcja wydaje się być korzystna dla wszystkich stron. Od czasów Jensa Lehmann Kanonierzy czekali na klasowego i doświadczonego bramkarza. Wpływ takiej zmiany na grę i końcową pozycję drużyny może być dość istotny.

Jednakże to napastnicy są zawsze największymi gwiazdami okienka transferowego. W typowym sezonie, koszt zakupu napastnika jest przeważnie 3 razy wyższy od kosztów zakupu bramkarza, czy obrońcy.

Raheem Sterling kosztował Manchester City 49 milionów funtów przy 10 milionach jakie zapłacił Arsenal za Petra Cecha, który wielokrotnie był oceniany jako jeden z najbardziej wpływowych graczy swojej drużyny w Premier League.Podstawowym celem drogich zakupów jest oczywiście poprawa siły zespołu. Istnieje mocna korelacja pomiędzy liczbą zdobytych punktów, a wartością składu czy pensjami. Stąd wydaje się logicznym, że podniesienie tych wartości, da też lepszy wynik punktowy na koniec sezonu.

Warto też zauważyć, że spore wydatki nie od razu dadzą oczekiwane efekty. FC Liverpool sprzedał Luisa Suareza za 75mln funtów do Barcelony, a sami kupili nowych graczy za ponad 100mln funtów. Te zakupy nie przełożyły się jednak na ich lepsze wyniki w lidze. Urugwajczyk był perełką, która praktycznie samoistnie dostarczała punktów drużynie. Nowi gracze nie wnieśli nic ponad solidność, a to w obecnej piłce trochę za mało.

Duże ubytki w drużynie to też spory problem. Zwłaszcza w obronie gdzie w dużej mierze liczy się organizacja całej formacji. Nawet jeśli starzy zawodnicy zostaną zastąpieni lepszymi, to nie oznacza to od razu poprawy gry tej formacji.

Cenowa presjaWszystkie transfery są dokonywane ze sporymi nadziejami, ale wysoka cena nie zawsze jest gwarancją sukcesu. Z kolei skromne zakupy mogą pozytywnie zaskakiwać.

Zawodnik może mieć problem z adaptacja w nowej lidze, lub samym klubie. Może też został kupiony w wyjątkowym dla niego sezonie, który już się dla niego nie powtórzy.
Takim przykładem może być transfer Super Mario do The Reds. Wydane 16 milionów funtów na Włocha miało praktycznie żadne przełożenie na poprawę gry zespołu, a sam zawodnik nie potrafił się odnaleźć w nowych warunkach. Podobnie rzecz miała się z Di Marią, czy Fellainim, którzy zmieniali kluby po świetnych sezonach u swoich poprzednich pracodawców, a w noych klubach nie potrafili się odnaleźć.

Czy zatem warto brać pod uwagę transfery przy ocenie szans mistrzowskich?O ile wciąż wartość składu ma spore znaczenie na to jak zespół będzie prezentował się w danych rozgrywkach, to wzrost tej wartości nie zawsze będzie oznaczał poprawę wyników drużyny. Dochodzą do tego też inne czynniki.

Mówiąc w skrócie, zmiana wartości składu nie jest bezpośrednio skorelowana ze zmianą poziomu gry jaki prezentuje dany zespół. Ważnym czynnikiem jest też, to jak drużyna grała w poprzednim sezonie. Tym bardziej jest to ważne dla drużyn, które konsekwentnie realizują swój plan rozwoju i poprawiają organizację gry poszczególnych formacji.

Do analizy wpływu transferów na grę danej drużyny jest potrzebna wiedza na temat potrzeb danych drużyn i tego w jaki zostaną one zaspokojone przez nowo nabytych graczy. Sam koszt transferu ma tu dość drugoplanowe znaczenie.

Jednak transfery mają swoje odbicie na rynku zakładów. Szansę zespołów na wygranie ligi mogą wzrosną po spektakularnych transferach. Jednak należałoby się wstrzymać z oceną wartości jaką wniesie dany gracz, do czasu aż nie pojawi się on na murawie w barwach nowego klubu.

Szanse Manchesteru City na zdobycie mistrzostwa, są obecnie wyceniane przez bukmachera Pinancle Sports po kursie 3.71
Przed zakupem Sterlinga ten kurs był w przedziale 3.78-3.98

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../