mini logo typosfera.net

rejestracja | hasło

Typosfera » Teoriaobrazek newsa


26 lutego odbędzie się 89 edycja Oscarów. Ta prestiżowa impreza filmowa, to też szansa dla obstawiających na zdobycie niemałego dochodu ale jeśli potrafią oni sprostać temu nietypowemu rynkowi.

Po nominacjach do Oscarów rynek na kursów zmienił się dość drastycznie.
Którzy nominowani wygrali zarówno Złote Globy jak i Nagrodę Krytyków? Miej też na uwadze Screen Actors Guild Awards, które ogłaszane są 29 stycznia, a które też mogą mieć podobny wpływ na przewidywania rynku.

obrazek newsa


Zauważ, że Złote Globy dzielą najlepszego aktora/aktorkę i film pod względem gatunku, co zwiększa liczbę zwycięzców.

Aktorka drugoplanowa


Wydaje się, że Viola Davis jest nie do pobicia w tej kategorii. Zdobyła już wiele nominacji do wielkich nagród, ale jeszcze żadnej z nich nie zdobyła. Jednak jej gra w Fences podbiła serca jurorów, a kurs spadł z 1.255 na 1.090 po wygraniu w Złotych Globach.

Jedną z jej głównych rywalek jest Michelle Williams, nominowana już trzykrotnie do Oscara - kurs 7.45. Zaskoczyć może też Naomie Harris z Moonlight - kurs 11.17.

Najlepsza aktorka


Prawdopodobnie najmocniejsza kategoria tego sezonu. Trzy zwyciężczynie w dotychczasowych dwóch galach, co na pewno nie ułatwi zadania obstawiającym. Wielu obserwatorów zawęża jednak to grono do dwóch aktorek - Emmy Stone (La La Land) i Natalii Portman (Jackie). Nagroda dla francuskiej weteranki Huppert (Elle) nad Portman w Globach dało jednak dobry grunt do plotkowania.

Szansy Emmy Stone wyceniane są po kursach 1.719, przy 2.63 na Portman. Wcześniej na Natalie kurs był 1.671, więc mocno wzrósł po zwycięstwie Stone w Globach. Podobnie jak w przypadku Huppert, na którą kurs to 5.52, a już przecież też zdobyła nagrodę i trzeba się z nią dość mocno liczyć.

Najlepszy aktor


Marsz Caseya Afflecka (Manchester by the Sea) kolejne nagrody jest kontynuowany, a to oznacza, że kurs na zwycięstwo tego aktora spadł już z 1.676 do obecnych 1.255
Affleck stworzy poruszający portret człowieka z narzuconym mu ojcostwem i na pewno zasługuje na Oscara. Wielu obserwatorów zauważa, że świetna Viola Davis w Fences mogła popsuć notowania Denzela Washingtona, którego szanse spadły, a kursy u bukmacherów wzrosły z 2.62 do 4.00.
Co ciekawe szansę Ryana Goslinga, który zdobył Złote Globy dla najlepszego aktora (komedia/musical), są wyceniane po kursie 10.11.

Najlepszy reżyser


Rozpoznawalny za Whiplash reżyser Damien Chazelle jest zdecydowanym liderem wyścigu po Oskara w tej kategorii. Kurs po Globach spadły z 1.412 do 1.133. Jego La La Land jest czymś co perfekcyjnie pasuje do przemysłu filmowego LA i wywołuje sporą nostalgię do hollywoodzkich musicali.
Diego konkurenci to Kenneth Logan (Manchester by the Sea) i Barry Jenkins (Moonlight), obj wyceniani po curse 7.53.

Najlepszy film


La La Land jest tu zdecydowanym faworytem do Oskara. 7 nagród w Złotych Glbach sprawiło, że kurs na ten obraz spadł z 1.222 do 1.510. Dodając jeszcze fakt, że jest to ważny film dla Kalifornijczyków, co dodatkowo zwiększa jego szansę.

La La Land to świetna gra aktorska, nostalgia, świeżość i jakość. To wszystko sprawia, że jest najlepszym musicalem tej generacji i ciężko będzie go pobić.

Jeśli szukacie konkurenta, to Moonlight wydaje się być dobrym wyborem. Ten obraz pobił Manchester by the Sea w Złotych Globach. Szansę tej produkcji wzrosną jeśli weźmiesz pod uwagę nastroje z gali rok temu, kiedy to niektórzy czarnoskórzy aktorzy narzekali na brak nominacji, co w konsekwencji wpłynęło na skład akademii. Szansę Moonlight wyceniane są po kursie 3.88

Pobranie materiału ze strony

Jeśli masz zamiar wykorzystać tekst, lub fragment tego tekstu ze strony, to zaopatrz go w opdowiednii link ze źródłem. Wykorzystywanie materiału bez linku do źródła jest zabronione.
 

Typosfera.net - wszystko o zakładach online

Typosfera.Net jest serwisem informacyjnym o tematyce bukmacherskiej. Nie prowadzimy zakładów online, nie namawiamy do hazardu i nie odpowiadamy za zamieszczone typy bukmacherskie. Przedstawiamy informację na interesujące was tematy sportowe. Umożliwiamy prezentowanie typów, kuponów i opinii, a także branie udziału w darmowych konkursach.

Serwis znajduje się na serwerach poza granicami POLSKI, właścicielem jest spółka angielska.

Katalog ../